Kurumsal

Decathlon

Sporun keyif ve faydalarını sürdürülebilir şekilde büyük çoğunluğa ulaşılabilir kılmak! Sporun hayatımızın bir parçası olduğunu ve bir lüks olmadığını düşünüyoruz. Spor deneyimlerine yardımcı olmak, ilham vermek ve rehberlik etmek istiyoruz. Her gün aktif olmanın ve yeni sporlar keşfetmenin sağlıklı bir yaşam tarzının önemli bir parçası olduğuna inanıyoruz.

 

Bu nedenle; en düşük fiyatta ilgi çeken, yenilikçi ve teknik ürünler sağlamak için çalışıyoruz.

Decathlon olarak sporun yenilikçi yüzü olmayı seviyoruz!

Spor yapmayı kolaylaştıracak ürünleri geliştirmeyi seviyor; sporun keyfini ve yararlarını herkes için ulaşılabilir kılmak istiyoruz. İşte bu yüzden inovasyona büyük bir değer veriyoruz.

Belirli aralıklarla düzenlediğimiz Decathlon İnovasyon Ödülleri’yle ile tutku markalarımızın sporlarına ait en inovatif ürünleri seçiyoruz. Bugüne kadar tasarladığımız en inovatif ürünlerimizden bazıları; inovatif tasarımı sayesinde su altında burundan nefes almayı mümkün kılan Subea Easybreath Maske, UV ışınlarını yansıtarak güneşin çadırın içine geçmesini, çadırın ısınmasını önleyen ve yazın özgürce kamp imkanı sunan Fresh&Black teknolojisi, 2 saniyede kurulan Quechua 2 Seconds çadırlarımız, az yer kaplayan & kolay kurulan The Kage futbol kalesi...

.

Mutlu Takım

Decathlon’da mutlu takımın sırrı spor dolu çalışma ortamımız!

Her Decathlonlu aylık düzenlenen takım toplantılarında hep birlikte spor yapıyor, yeni sporları deniyor. Bu sayede kullanıcılarımıza, tecrübe ettiğimiz sporlar hakkında daha detaylı ve yetkin bilgiler verebiliyoruz. Aynı zamanda takım içindeki bağı kuvvetlendiriyor, birlikte keyifli ve spor dolu anılar biriktiriyoruz.

Yeni sporları keşfetmemizin tek yolu takım toplantılarımız değil: Yıllık Spor Bütçesi tam olarak bu sebeple var. Her yıl yenilenen spor bütçemiz sayesinde daha önce denemediğimiz sporları keşfedebiliyor veya denediğimiz ve çok sevdiğimiz sporları tekrar yapabiliyoruz!

Sporun yanı sıra farklı kariyer imkanları barındıran Decathlon’da eğitim programları sayesinde kendimizi profesyonel olarak geliştirebiliyoruz. Eğitimlere ek olarak işe başlangıcımızın yıldönümlerinde, Decathlon Doğum Günü programı sayesinde istediğimiz bir Decathlon birimini keşfedebiliyor, geleceğe dair projelerimizi oluşturabilecek bilgileri edinebiliyor ve organizasyonumuza dair daha detaylı bilgi sahibi oluyoruz.

En büyük önceliklerimizden biri olan takım arkadaşlarımızın mutluluğunu her zaman sağlayabilmek için 2 ayda 1 tüm takım arkadaşlarımıza Mutluluk Barometresi anketleri yolluyoruz. Türkiye’nin her yerindeki takım arkadaşlarımızı bu şekilde daha iyi dinleyebiliyor ve ortak ihtiyaçlarımızı daha iyi belirleyip çözüm üretebiliyoruz.

Mutlu Takım için aldığımız bu ve daha birçok faaliyetimiz sayesinde, 2018 yılında Great Place To Work tarafından Türkiyenin En İyi İkinci İşvereni seçildik!

Tüm başarılarımızın temeli olan takım arkadaşlarımızla birlikte, mutlu bir aile olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz!

Dünyamız kirlendikçe ne yüzülebileğimiz denizler, ne yürüyebileceğimiz bir ormanlar ne de koşabileceğimiz sahiller kalacak, biliyoruz. Her birey & şirket gibi bizim de üzerimize düşen sorumluluk büyük, bu yüzden doğru adımları atmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

1 Aralık 2015 tarihinden itibaren hayata geçirdiğimiz ve devam ettiğimiz TURMEPA ile işbirliğimiz sayesinde, doğaya büyük zarar ve kirlilik veren plastik poşetlerin kullanımını azaltmak adına plastik poşetlerimizi ücretli yaptık. Bu sayede kullanıcılarımızı plastik poşet alımından caydırmak istiyoruz. Poşet satın alan kullanıcılarımızdan elde edilen gelir ile TURMEPA denizlerin temizlenmesi için faaliyetler yürütüyor.

Doğa olmadan spor olmaz

Decathlon olarak takımlarımız ile birlikte plogging (koşarak çöp toplama) etkinlikleri düzenliyor ve ihtiyaç duyulan yerde, ihtiyaç duyulan zamanda, spor ile çevre temizliğini birleştiriyoruz. Hem koşuyor hem de koştuğumuz yerlerdeki çöp ve atıkları ayrıştırarak topluyoruz.

Plogging’e ek olarak mağazalarımız zaman zaman çöp toplama etkinlikleri yaparak kullanıcılarımızla beraber kendi şehirlerini temizliyor. İlk defa 15 Eylül 2018 Dünya Temizlik Günü’nde Decathlon mağazalarının yer aldığı 13 şehirde, 15 farklı alanda, 1500 kişi ile eş zamanlı bir çöp toplama etkinliği yaptık. Siyamder ve JCI derneklerinin de desteğini aldığımız bu etkinlikte toplamda 7.7 ton çöpü doğadan topladık.

Başarılarımız

Çevre temizliğinde CO2 salınımının öneminin de farkındayız. Bizim için üretim yapan fabrikalarda, depomuzda ve mağazalarımızdaki CO2 salınımını azaltmak adına hem Decathlonlulara hem de üretim ortaklarımıza çevre hakkında eğitimler veriyoruz, aynı zamanda bu yönde olumlu geliştirmeler yaratabilecek anlaşma ve faaliyetler gerçekleştiriyoruz

Özgürlük

 • Kendine ve başkalarına karşı dürüst olmaktır.
 • Burada her zaman kendim olurum.
 • Gezegenimize karşı sorumluluklarımı dikkate alarak harekete geçerim.
 • Söyleyeceklerimi şeffaf bir şekilde ifade ederim, insanları önemser ve onlara samimi davranırım.

Değerlerimiz

Decathlon olarak sporu herkese ulaşılabilir kılmak en büyük hedefimiz. Bu hedefimiz doğrultusunda herkes için spor, spor için her şey en büyük ilkemiz. Bu hedef ve ilkemize ulaşmak için değerlerimiz çerçevesinde ilerliyoruz.

Çömertlik

Bir şeyleri kalpten yapmak ve canlılara karşı duyarlı olmaktır.

Takım oyuncusuyum, destek olmak için her zaman hazırım.Faydalı olabilecek her konuda paylaşımcı olurum.Tüm paydaşlarımı “arkadaş” olarak görürüm.Başkalarına ve kendime iyi bakarım.Dayanışmanın gücüne inanırım.

Sorumluluklar

 • Kendi hayatının aktörü olmak ve sorumlu davranmaktır.
 • Yapacaklarımı net bir şekilde söyler ve söylediklerimi hayata geçiririm.
 • Değer yaratmak amacıyla çalışırım ve yarattığım değerin etkilerini takip ederim.
 • Hata yaptığımda en büyük önceliğim hatamı düzeltmektir.
 • Tüm paydaşların verdiğim kararlardan her zaman faydalanmasını sağlarım.
 • Hayat dolu, enerjik ve pozitif olmaktır.
 • Cesaret ederim, karar alırım, adapte ederim ve gerekirse değiştiririm.
 • Harekete geçmeyi severim. Oyuna her zaman kazanmak için başlarım!
  • Kendine ve başkalarına karşı dürüst olmaktır.
  • Burada her zaman kendim olurum.
  • Gezegenimize karşı sorumluluklarımı dikkate alarak harekete geçerim.
  • Söyleyeceklerimi şeffaf bir şekilde ifade ederim, insanları önemser ve onlara samimi davranırım.